У Харкові вибухнув житловий будинок. Загинула людина (доповнено)

Сьогодні рано вранці у квартирі на останньому поверсі п'ятиповерхового будинку в Харкові по вул. Електровозній, 9 прогримів вибух.

Як повідомив помічник начальника ГУ ДСНС у Харківській області Ігор Лупандін, в результаті НП були частково деформовані перегородки на останньому поверсі будинку, а зовнішня стіна відійшла приблизно на 5 см. Вибуховою хвилею з квартири викинуло чоловіка (1965 р.н.), який у момент вибуху був у квартирі один (загиблий був квартирантом). Підрозділи ДСНС евакуювали дев'ять мешканців сусідніх квартир на п'ятому поверсі і з четвертого поверху.

За попередніми даними прокуратури Харківської області, причиною вибуху став побутовий газ. У квартирі вибите скло, зруйновані міжкімнатні стіни.

Як повідомив заступник голови адміністрації Орджонікідзевського району Дмитро Жуков, зараз будівельники демонтують міжквартирну стіну, яка була пошкоджена внаслідок вибухової хвилі. Відразу ж після демонтажу почнуть її перекладання. «Комунальні служби спрацювали оперативно. Люди продовжують жити, як і раніше. Ті мешканці, яких евакуювали відразу після вибуху, повернулися додому через годину-півтори», - розповів Дмитро Жуков. Співробітники КП «Харківблагоустрій» упорядковують територію навколо будинку - збирають вибите скло і цеглу, які розлетілися навколо будівлі. Також роботи ведуться і в під'їзді, де зараз міняють скло в пошкодженому вікні. Вікна самої квартири комунальники оббивають плівкою.

Остаточний висновок про стан конструктивів будинку по вул. Електровозній, 9, в якому сьогодні стався вибух газу, ескперти дадуть завтра.

Про це сьогодні, 27 грудня, повідомив перший заступник Харківського міського голови Андрій Парамонов. За його словами, зараз на місці працюють представники кафедри залізобетонних і кам'яних конструкцій Харківського національного технічного університету будівництва та архітектури.

Як повідомив Андрій Парамонов, всі комунікації будинку цілі, частково пошкоджені місця загального користування та деформована міжквартирна стіна на п'ятому поверсі, поруч з квартирою, в якій був епіцентр вибуху. Зараз стіну демонтують для цегляного перекладання. Найбільше постраждала сама квартира - всі перегородки в ній знаходяться в незадовільному стані, зовнішня стіна зміщена на 5-7 см. За словами Андрія Парамонова, за однією з версій, яка пояснює причину вибуху, був допущений витік газу з конфорки, після чого запалено сірник.

Також заступник міського голови повідомив, що загиблого звуть Ігор Кустуренко. Він 1965 року народження. Чоловік був квартиронаймачем в постраждалій квартирі. Власник житла зараз дає свідчення в міліції.

 

Присоединяйся к нам на канале в Яндекс.Дзен
MediaRating