Знайдена нова картина Дюрера

Портрет батька Альбрехта Дюрера, приписувалися самому художнику, оголосили автопортретом.

Як повідомляє The Art Newspaper, подібне припущення висунув куратор відділу раннього нідерландського та німецького живопису Берлінської картинної галереї Штефан Кемпердік.

Гіпотеза Кемпердіка заснована, зокрема, на тому, що портрети батька і матері Дюрера, які, як вважалося, були написані молодим художником приблизно в один і той же час (близько 1490 роки), різняться за манерою виконання. Потрет батька виконано більш натуралістично.

Вважається, що у Дюрера-старшого є один відомий автопортрет. Він виконаний в рідкісній техніці - срібною голкою (по полотну або папері малювали заточеним шматочком срібла, в результаті чого виходило зображення сіро-блакитного кольору, яке потім окислялось і ставало теплого коричневого відтінку). Дослідник зазначив, що мальовничий потре батька схожий на відомий малюнок. Звідси, за словами Кемпердіка, слід дві версії: або Дюрер «списав» свою роботу з малюнка батька, що «нетипово для такого талановитого живописця», або батько написав свій портрет сам. У разі, якщо підтвердиться остання гіпотеза, картина «Альбрехт Дюрер-старший з чотками» виявиться першим мальовничим автопортретом в європейському мистецтві.

Присоединяйся к нам на канале в Яндекс.Дзен
MediaRating