Терористи в Багдаді підірвали понад 37 християн на Католицьке Різдво

Іракські терористи організували серію терактів на Католицьке Різдво. За словами поліцейського південного кварталу Дори серед постраждалих 38 осіб, загиблих - 26 осіб.

Біля церкви в південному кварталі Дори в автомобіль лідера халдейської Католицької церкви Луї Сако заклали бомбу. В той час всі парафіяни були на Різдвяній месі в церкві, і це врятувало їм життя. Однак, у результаті вибуху постраждало 64 людини, що знаходилися поблизу авто: 26 загинули на місці, 38 тяжкопоранених на момент госпіталізовано. «Я і не припускав, що церква була їхньою метою», - сказав Сако.

Раніше, дві бомби вибухнули одночасно через сусідній зовнішній ринок в християнському кварталі Аториен. Загинули 11 християн.

Американське посольство в Багдаді виступило із заявою про засудження терактів.

"Християнська спільнота в Іраку вже давно є мішенню іракських терористів, як і багато інші мирних жителів. Сполучені Штати різко засуджують напад і прагнуть налагодити партнерські відносини з урядом Іраку для боротьби зі злом тероризму", - говориться у заяві.

Однак вимоги про кримінальну відповідальность не було висунуто.

Поряд із християнськими церквами, в яких збирається велика кількість людей, іракські терористи атакують кафе, ресторани та інші громадські місця, де багато людей. Збройні сили Іраку часто терплять величезні збитки та людські жертви. Терористичні акти проти християн є спробою угруповань Аль-Каїди та інших повстанців вплинути на настрій суспільства, розпалити релігійну ворожнечу. Як відомо, християн в Іраку проживає не менше 400 тисяч.

За оцінками Організації Об'єднаних Націй тероризм забрав життя більше 440 осіб в Іраку за грудень, 8000 осіб - за весь 2013 рік.

Присоединяйся к нам на канале в Яндекс.Дзен
MediaRating