Сміттєпереробний завод у Харкові: для будівництва чекають інвестора

Сьогодні, 25 грудня, закінчується термін подачі пропозицій до Національного агентства з інвестицій та управління національними проектами від потенційних інвесторів будівництва сміттєпереробного заводу в Харкові. Про це повідомив Іван Олексієвець, керівник національного проекту «Чисте місто». Головне завдання проекту – створення галузі переробки відходів в Україні.

За його словами, кожен українець за рік виробляє 300-400 кг твердих побутових відходів. При загальній чисельності населення цей показник становить 14 млн. тонн ТПВ і щороку зростає на 1,5-2 % за рахунок збільшення пакувальних матеріалів. При цьому в Україні немає жодного сміттєпереробного комплексу.

«Нацпроект «Чисте місто»продовжує свою роботу в напрямку переходу української індустрії переробки ТПВ до європейських показників, системного вирішення проблеми забруднення навколишнього середовища і зміни законодавчого регулювання поводження з ТПВ», – зазначив Олексієвець.

Керівник проекту «Чисте місто» розповів, що впровадження інноваційних технологій поводження з відходами планується у десяти містах України. У Києві, Тернополі, Хмельницькому, Чернівцях та Кіровограді вже узгоджені пропозиції інвесторів. До 25 грудня очікується прийом пропозицій від потенційних інвесторів з будівництва сміттєпереробних комплексів у Вінниці, Дніпропетровську, Полтаві, Сумах та Харкові.

Реалізація нацпроекту «Чисте місто» дозволить більш ніж удвічі скоротити обсяги захоронення ТПВ на полігонах і використовувати більше 50% відходів як вторинні та енергетичні ресурси для повторного використання у виробництві та секторі відновлюваної енергії.

Присоединяйся к нам на канале в Яндекс.Дзен
MediaRating