Олександр Булавін: Поклоніння Європі побудовано на заздрості

Фетишизація Європи в Україні будується не на об'єктивному знанні предмета, а на суб'єктивних уявленнях про життя західніше українського кордону. Про це під час своєї доповіді на відкритій неполітичною дискусії «Перспективи економічного розвитку України в контексті інтеграційних процесів» говорив директор Європейського інстітута політичної культури Олексій Булавін.

«Враховуючи тривалі періоди західної та східної окупації території і населення України багато в чому дискурси в різних частинах країни різні і темпи розвитку теж різні», - сказав Булавін.

На його думку, поклоніння Європі виникло не вчора і з часом наростало, незважаючи на те, що, за даними соціологічних досліджень, лише третина наших з вами соверменних земляків виїжджали за межі своєї місцевості.

«Коли ми фетишизуємо європейський спосіб життя, ми не розуміємо, який сенс у це вкладаємо. Коли ми робимо европресонт - це відверта халтура, абияк замазана фарбами. Те ж саме відбувається у громадському житті: суспільству здається, що в усій Європі все відмінно працює, що там все добре отримують і безбідно живуть. Хоча ми знаємо, що це далеко не так. Поклоніння Європі побудовано більше на заздрості, а не на реальному знанні ситуації», - зауважив експерт.

Присоединяйся к нам на канале в Яндекс.Дзен
MediaRating