Андрій Нікіфоров: Крим як поле експериментів

Політолог з Криму Андрій Никифоров висловив свою точку зору на єдину автономію України - автономну республіку Крим. Цю територію Никифоров назвав своеобрзним полігоном різних економічних проектів країни і представив свій погляд на глобальні геополітичні події через призму маленького Криму.

 

«Одні Крим намагаються використати як жупел, розповідаючи, що ми тут мало не перекопали Перекоп, а другий з надією дивляться в наш бік. Крим використовується як модель різних відносин, наприклад, російсько -українських, або автономізації», - сказав Нікіфоров.

 

Викладач факультету філософії Таврійського національного університету зробив невеликий екскурс в історію, розповівши про економічні проекти Одноканального бюджету та Вільної економічної зони, які свого часу діяли на території півострова, а також про Стратегію соціально-економічного розвитку АРК, придуману екс-прем'єром Криму покійним Василем Джарти і заплановану до 2020 року. Останній проект Никифоров назвав імітаційним, зізнавшись, що він не бачить нічого, що показало б реальні плоди дії цієї програми.

 

 

«Якщо не проводиться реальна економічна діяльність, а вона імітується, то це виряджене простір все одно хтось забере», - сказав Нікіфоров та зазначив, що півострів для себе застовпили китайці.

 

Як вважає Никифоров, стало доброю традицією відкривати Україну з Криму. Останнім часом активно заговорили про інвестиційних проектах КНР з будівництва порту біля міста Саки для перевалки зерна, яке ті ж китайці у величезних кількостях зібралися вирощувати на півострові.

 

«Китайська сторона проявляє наполегливість в тому, щоб наблизити до себе Крим. На мій погляд, те, що відбувається в Криму, може служити дуже хорошим індикатором: в даному випадку Крим грає роль модельної території - можуть з'являтися й інші гравці, які абсолютно змінюють геополітичну порядку денного», - резюмував експерт.

Присоединяйся к нам на канале в Яндекс.Дзен
MediaRating