Андрій Нікіфоров: Успіхи в нашому роз'єднанні дозволяють нас колонізувати по частинах

Політолог з Криму Андрій Никифоров переконаний, що цивілізаційний розлом проходить всередині України і необхідно створювати загальні скрепи, щоб країну не розтягнули по частинах ті, для кого вона приваблива в якості колонії. Про це викладач Таврійського національного університету говорив на відкритій неполітичної дискусії «Перспективи економічного розвитку України в контексті інтеграційних процесів», яка пройшла в Києві.

 

На думку Андрія Никифорова, з 2008 року глобалізація трансформувалася у формування великих общно єдиних регіонів.

 

«До цих пір ведуться суперечки, скільки там має бути чисельність населення, щоб цей регіон був автономним і самодостатнім: півмільярда, двісті мільйонів - які фігурують завжди в міркуванні про ТЗ (і з Україною ці двісті мільйонів досягаються) - це все призводить до одного: ми маємо справу з цивілізаційними спільнотами», - упевнений експерт.

 

На думку Никифорова, спільності територій Європи закінчуються якраз на просторах України.

 

«Власне кажучи, Україна виходить такою розколотою державою, тому що тут пролягає цивілізаційний розлом. Все інше, в тому числі і економічний розвиток, - різне у Південно-Сходу країни і у Правобережжя», - сказав Нікіфоров.

Він вважає, що цивілізаційна спайка між Правобережної та Лівобережної Україною не зводиться до добробуту і боротьбі з корупцією, а складається з більш тонких, духовних матерій.

 

«Наприклад, для нас це спільна історична пам'ять, та ж перемога у Великій Вітчизняній війні - це як і раніше дуже важлива скрепа, яку так чи інакше намагаються розігнути. Це працює на економіку? Звичайно! Тому що успіхи в нашому роз'єднанні дозволяють нас колонізувати по частинах. Коли ми вибудовуємо щось цілісне, самодостатнє, то також, як і наші предки, ми цю колонізацію відкидаємо», - підкреслив Нікіфоров.

Присоединяйся к нам на канале в Яндекс.Дзен
MediaRating