У Криму підбили підсумки археологічного сезону-2013

У Криму відбувся «круглий стіл», присвячений підсумкам археологічного сезону. Як повідомив керівник кримської філії Інституту археології НАН України Віктор Чабай, одним з головних подій минулого сезону можна вважати знайдений зуб неандертальця.

Фрагмент, знайдений в Білогірському районі на стоянках «Заскальна 5» і « Буран Кале», імовірно є найстарішою антропологічної знахідкою в Європі.

Крім того, в районі печерного міста Мангуп-Кале був знайдений древній символ іудаїзму-менора, а в районі Керчі з глинистих схилів вимило неокатаннимі кераміку. «Можна припустити, що ця кераміка не тільки вимита із землі, а й піднята з дна моря. Тому є передумови для того, щоб у майбутньому провести в цьому районі підводні археологічні експедиції», - повідомив учасник« круглого столу», представник Керченського історико-культурного заповідника Юрій Бєлік.

Загалом у році, що минає на території Криму проведено 83 експедиції, з яких сім - підводні дослідження. У результаті одного з них в районі мису Тарханкут, на глибині 53 метри знайдена підводний човен типу «Щука», яка затонула в 1943 році.

Наземні дослідження також проходили в Сімферопольському, Білогірському, Бахчисарайському, Судацькому, Ленінському, Керченському, Чорноморському районах, а також у районі Алушти і в Феодосійському регіоні.

 

Присоединяйся к нам на канале в Яндекс.Дзен
MediaRating