У Харкові хочуть відродити дизелебудування

ДП «Харківське конструкторське бюро двигунобудування» (ХКБД) розробило інвестиційний проект виробництва дизелів «Слобожанський дизель». Про це повідомили у прес-службі ДК «Укроборонпром». Проект передбачає виробництво двигунів подвійного призначення серії ДТНА у чотири- та шестициліндровому виконанні. Потужність двигунів – 100-175 к.с.

Як зазначили в концерні, ХКБД розробив конструкторську документацію першого автомобільного дизеля 4ДТНА1 потужністю 100 к.с. Дослідні зразки дизеля 4ДТНА1 вже пройшли випробування. Впровадження інвестиційного проекту може забезпечити довгострокове завантаження вітчизняного двигунобудівельного комплексу виробництвом наукомісткої, високотехнологічної та конкурентоспроможної продукції, на яку буде стійкий ринковий попит.

За даними «Укроборонпрому», перспективність і економічна обгрунтованість проекту підтверджена рішенням 18 -го Міжнародного конгресу двигунобудівників, який проходив в Україні восени 2013 р.

Нагадаємо, що, за даними розробників, для реалізації проекту потрібно вишукати 21 млн. дол. інвестицій. Термін окупності проекту – 47 місяців.

У роки СРСР в Харківській області був створений макротехнологіческій повнофункціональний комплекс двигунобудування для виробництва двигунів серій СМД, Д і ДТ, в який були вкладені мільярди рублів. Лиття вироблялося на найбільшому в світі Куп'янському ливарному заводі, штамповані деталі випускав Лозівський ковальсько-механічний завод, паливна апаратура і турбокомпресори випускалися у Чугуєві

таі Дергачах. На заводі «Серп і Молот» вироблялися рядні дизелі серії СМД потужністю 100-260 л.с., на ХЗТД – V-образні дизелі серії Д потужністю 150-200 к.с. Ніде в світі в свій час не було такого високоорганізованого виробництва, здатного випускати до 1 тис. двигунів на добу. Зараз «Серп і Молот» і ХЗТД не працюють, як і решта заводів моторобудівного комплексу . Технологічними можливостями для виробництва дизелів володіють ДП «Завод ім.Малишева» і частково – ХКБД. В основному виробляються дизелі для танків і бронетранспортерів, а також – для тепловозів.

Історія ХКБД бере початок з 1931 р., коли було створено КБ з танкових дизелів і розпочато роботи по створенню дизеля В-2 для танка Т-34. Зараз КБ – інженерний комплекс, який включає конструкторську і виробничу базу. За останні 15 років в КБ розроблені дизелі 3ТД1 для модернізації силового відділення БТР-70, 3ТД2 – для БТР-50 і БМП-2, 3ТД4 – для БМП3, серія двигунів 5ТДФ – для танків «Булат», 5ТДФМА1 – для Т-72Б, а також 6ТД2Е – для танка «Оплот».

Виробничою базою для розробок ХКБД є виробник бронетехніки ДП «Завод ім.Малишева» (Харків). Цей завод здатний виробляти близько 5 тис. двигунів на рік.

Присоединяйся к нам на канале в Яндекс.Дзен
MediaRating