Європа знову переносить дату створення єдиного Банківського союзу

Головною темою економічного блоку підсумкового саміту глав ЄС 2013 року стане проблема створення європейського Банківського союзу, який ще називають «Євросоюзом-2». Не домовившись до 2013 року, його вирішили створити до 2016 року.

За попередніми планами подальшого об'єднання Європи, ця структура має бути створена, щоб забезпечити стабільність європейських банків, не вдаючись до використання коштів платників податків, передає ИТАР -ТАСС.

Банківський союз буде включати три основні елементи: систему банківського нагляду, функції якої буде виконувати Європейський центробанк, систему ліквідації та реструктуризації проблемних банків, яку буде курирувати Єврокомісія, і міжбанківський резервний фонд, створений з внесків самих банків, кошти яких будуть використовуватися у разі необхідності надання ліквідності проблемним фінансовим організаціям.

Про те, наскільки повільно йдуть переговори між країнами ЄС про цю найважливішої структурі - тобто проекту єдиної Європи із загальним наднаціональним економічним і фінансовим управлінням, свідчить той факт, що спочатку банківський союз передбачалося запустити до початку 2013 року.

На першу робочу вечерю саміту також буде запрошений генсек НАТО Андерс Фог Расмуссен, який викладе своє бачення підвищення рівня взаємодії ЄС і НАТО і забезпечення зростання військових можливостей європейських країн. У числі інших тем, мова піде про те, що військові асигнування країн Євросоюзу продовжують знижуватися і потрібно більш ефективне їх використовувати в умовах економічної кризи.

Підсумковий саміт глав держав і урядів 28 країн ЄС 2013 відбудеться 19-20 грудня в Брюсселі. Він обговорить проблеми програми Східного партнерства, серед яких буде домінувати ситуація в Україні. За підсумками саміту планується прийняття декларації з 6 пунктів по України.

Присоединяйся к нам на канале в Яндекс.Дзен
MediaRating