Наступного року "Шелл" почне бурити першу свердловину на Юзовськом ділянці

Англо-голландська добувна компанія "Шелл" планує в першому півріччі 2014 роки почати будівництво першої свердловини на Юзовській ділянці (Харківська і Донецька обл.). Про це під час поїздки по Харківській області повідомив міністр екології і природних ресурсів України Олег Проскуряков. За його словами, зараз фахівці "Шелл" визначають оптимальне місце для свердловини, щоб вона не була "порожньою". Точніша дата початку буріння залежить від часу, який займе проходження експертиз.

Міністр проінформував, що "Шелл" розробляє Юзовську ділянка в рамках угоди про розділ продукції з Урядом України. Екологічна експертиза цієї угоди вже проведена, але сам екологічний проект розробки ділянки на експертизу в міністерство ще не подавався. "Проект пройдет суспільну і державну експертизу, а при необхідності - і міжнародну. Коли екологічні ризики будуть зведені до мінімуму, компанія отримає дозвіл на початок робіт. При цьому роботи будуть лише геолого-розвідувальні", – сказав Проскуряков.

Проскуряков підкреслив, що "Shell" вже веде геолого-розвідувальні роботи в Харківської області в рамках ще одного проекту – за договором про спільну діяльність з ДК "Укргаздобича". "В рамках цього договору на пошуковій свердловині "Беляєвська-400" "Першотравневий р-н) успішно проводиться гідроразрив пласта. На свердловину приїжджали суспільні екологи і представники міністерства екології - екологічної загрози немає", - відзначив Проскуряков.

24 січня 2013 г "Шелл", ТОВ "Надра Юзовськая" і Уряд України підписали угоду про розділ продукції (СРП) на розвідку, розробку і видобуток вуглеводнів на Юзовськом ділянці. Розмір ділянки - 7 тис. 886 кв.км. Початковий етап геологічного вивчення передбачає здобуття сейсмічних даних і буріння до 15 свердловин. До початку робіт "Шелл" проведе комплексну оцінку потенційної дії проекту на екологічне і соціальне середовище, а також на здоров'ї населення із залученням компанії "Environmental Resources Management".

Договір про спільну діяльність підписаний в 2006 році і оновлений 1.09.2011 р. Він передбачає проведення пошуку, розвідки і видобутку вуглеводнів на ліцензійних ділянках загальною площею близько 1300 кв.км в Харківської області. Долі "Шелл" і "Укргаздобичи" складають 50% кожна. "Шелл" є оператором спільної діяльності в рамках договору. У вересні 2013 року було закінчено буріння першої розвідувальної свердловини, яка знаходиться в Першотравневому районі Харківської області. У грудні 2013 р. було почато буріння другої свердловини "Ново-Мечебіловська-100", яка розташована в Блізнюковському районі, в адміністративних кордонах Новонадеждінської сільської ради. По завершенню початкового етапу пошуково-розвідувальних робіт витрати "Shell" на спільну діяльність можуть досягти 200 млн.долл.

Присоединяйся к нам на канале в Яндекс.Дзен
MediaRating