У Львові проходить Перший міжнародний конкурс скрипалів

Перший міжнародний конкурс скрипалів проходить в ці дні у Львові. Протягом 10 днів - з 24 по 3 листопада - участь у конкурсі, що складається з трьох турів, можуть прийняти виконавці віком від шістнадцяти до двадцяти восьми років.

У першому відбірковому заочному етапі зареєструвалися скрипалі з України, Росії, Японії та США. Вивчивши всі заявки, члени журі - кращі скрипалі і педагоги світу і України - запросять до Львова найсильніших учасників.

Журі конкурсу складається з 8 найвідоміших скрипалів світу, серед яких Ігор Пилатюк з України, Валерій Ворона з Росії, Сачико Мізунь з Японії та інші.

Головою конкурсу став педагог і музикант Олег Криса, учень Данила Ойстраха, а нині професор Истменской музичної школи в Рочестері.

«Моя концертна та педагогічна діяльність, членство в журі багатьох престижних міжнародних конкурсів скрипалів, переконали мене в безмежному талант українського народу. Однак у мене завжди щеміло серце, коли я порівнював можливості молодих українських музикантів та їх однолітків з Європи, США або Японії. Яка несправедливість полягає в тому, що для молодих талантів з України в основному з фінансових причин недоступне більшість престижних конкурсів світу!», - так пояснює маестро своє рішення заснувати в Україні престижний міжнародний конкурс молодих скрипалів-віртуозів.

Конкурс проходить у стінах львівської філармонії та консерваторії. Всі тури є відкритими для любителів музики. Звірившись з розкладом, бажаючі можуть почути твори Баха для скрипки, Паганіні, Венявського, Шнітке, Баркаускаса, Карабиць, Моцарта, Ізаї, Равеля, Сарасате, Сен-Санса, Чайковського, Бетховена, Брамса, Прокоф'єва, Гріга, Лятошинського, Скорика та Бруха.

Присоединяйся к нам на канале в Яндекс.Дзен
MediaRating