Спостерігачі ENEMO побоюється, що Євромайдан «зірве» повторні вибори

Незважаючи на те, що протести не мають прямого відношення до повторних виборів у п'яти одномандатних округах, ENEMO висловлює серйозну стурбованість ситуацією з безпекою в Києві

Таку заяву зробили спостерігачі Європейської мережі організацій зі спостереження за виборами (ENEMO) під час презентації попереднього звіту.

Голова місії Динара Ошурахунова зазначила: «ENEMO звертається до всіх ключових сторін виборчого процесу, а також до тих, хто приймає рішення прийняти всі необхідні заходи для забезпечення безпеки і вільного пересування виборців, особливо в день голосування».

Згідно з інформацією спостерігачів ENEMO, представленої в звіті, мінімум 59 % членського складу окружних виборчих комісій і 55% членського складу дільничних виборчих комісій були змінені за станом 10 грудня 2013 року.

Координатор довгострокових спостерігачів Ельмір Цаміч вважає, що незбалансований склад дільничних виборчих комісій та окружних виборчих комісій, а також наявність членів, які не пройшли спеціального навчання, можуть стати причиною порушень при голосуванні і процесі підрахунку голосів у день виборів.

Крім того, спостерігачі ENEMO повідомили про випадки анти- агітації, зловживання адміністративним ресурсом і підкуп виборців.

«ENEMO висловлює стурбованість через відсутність дієвих санкцій, які можна застосувати в разі порушення порядку проведення передвиборної агітації і закликає суди і ЦВК діяти відповідно до закону в таких випадках», - прокоментував Ельмір Цаміч .

Нагадаємо, вибори в п'яти «проблемних» округах відбудеться 15 грудня 2013 року.

 

 

Присоединяйся к нам на канале в Яндекс.Дзен
MediaRating