Харківський "Турбоатом" розробив надпотужну турбіну для АЕС

Конструктори ОАО "Турбоатом" розробили парову турбіну К-1250-6,8/25 потужністю 1250 МВт. Про це повідомили в прес-службі заводу. Турбоагрегат призначений для енергоблоків АЕС нового покоління з реактором ВВЕР-ТОЇ (водо-водяний енергетичний реактор, типовий оптимізований інформатизований). Новий турбоагрегат створений на основі такого самого, але меншій потужності – 1000 МВт із швидкістю обертання на 1500 об/мін. Ці турбіни ще називають "тихохідними".

За даними заводу, К-1250 включає комбінований циліндр високого і середнього тиску і два двохпотокові циліндри низького тиску. Коефіцієнт корисної дії турбоустановки складає не менше 37,5%, термін між ремонтами складає більше шести років. У конструкції застосовані високоміцні сварнокованниє ротора високого і низького тиску, не схильні корозії під напругою.

Як відзначили на "Турбоатомі", особливостями реакторів ВВЕР-ТОЇ є високий рівень автономності АЕС при роботі в аварійних режимах і низькі показники за об'ємом твердих радіоактивних відходів і викидам. Термін служби енергоблоків складе 60 років. Передбачається, що реактори даного типа замінюватимуть вибуваючі енергоблоки старих АЕС, наприклад Курською АЕС в Росії.

"Турбоатом" випускає турбіни для теплових, гідравлічних і атомних електростанцій. За час своєї роботи "Турбоатом" поставив продукцію в 45 країн.

Виробництво турбін для атомних електростанцій завод почав в 70-і роки. У 1982 - 1985 роках було освоєно виробництво парових турбін потужністю 1000 МВт для Запорізької, Балаковськой і Ростовською АЕС.

2013 р. завод планує закінчити з об'ємом реалізації в 2 мільярди гривень, що більше 2012 р. на 20%. 55% продукції вирушає на експорт. План на 2013г. передбачає об'єм реалізації в 2,5 мільярда гривень. На підприємстві працює близько 6 тис.чел.

Присоединяйся к нам на канале в Яндекс.Дзен
MediaRating