У екс-прем’єра України конфіскували культурні цінності

Федеральний суд Північного округу штату Каліфорнія конфіскував у колишнього прем’єр-міністра України Павла Лазаренка літографію Пабло Пікассо вартістю 30 тисяч доларів.

Літографія Пікассо «Дама з шиньйоном» і ваза вартістю 7800 доларів були вилучені в рахунок коштів, які Лазаренко повинен заплатити уряду США за рішенням суду. Борг, за даними «Української правди», перевищує 22 мільйони доларів.

Літографія перебувала в поліції з червня 2012 року. Тоді пустоi особняк Лазаренко був пограбований підлітками, що влаштували там вечірку. Через кілька днів сусід політика виявив літографію неподалік від будинку. Сам Лазаренко в момент пограбування перебував у в’язниці, де відбував покарання за відмивання грошей.

2 листопада стало відомо, що суд конфіскував і сам особняк колишнього прем’єра, оскільки він був придбаний, на думку суду, на незаконно отримані кошти. Повідомляється, що Лазаренко дозволили вивезти з дому особисті речі.

Нагадаємо, Павло Лазаренко обіймав пост прем’єр-міністра України з травня 1996 до липня 1997 року. У 1999 році , ховаючись від обвинувачення в розкраданні бюджетних коштів та організації вбивства, Лазаренко за підробленим паспортом в’їхав в США з наміром попросити політичний притулок. Замість цього влада США заарештували його за підозрою у відмиванні грошей.

Лазаренко був засуджений в 2007 році до дев’яти років позбавлення волі за відмивання грошей і шахрайство. Згодом термін був скорочений на 11 місяців, а на свободу політик вийшов уже в листопаді 2012 року. Побоюючись кримінального переслідування на Україну, Лазаренко домагається дозволу залишитися жити в США.

Елизавета Будько


93

Новости партнеров