В Америці вважають, що без звільнення Тимошенко Україна в ЄС не вступить

Держсекретар США Вікторія Нуланд нагадала українській владі про те, що звільнення Юлії Тимошенко залишається невиконаним умовою підписання Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом.

Як зазначила Нуланд, в процесі підготовки до підписання Україна прийняла 18 законопроектів, які наближають країну до Європи. Але згідно з угодами, Україна все ще має зробити три важливих реформаторських кроки: прийняти реформу правоохоронного законодавства, реформу виборчого законодавства і звільнити Юлію Тимошенко з в’язниці з метою медичного лікування.

Нуланд зазначила, що США вважають неприйнятним «будь-які форми тиску» на країни Східного партнерства, що може вважатися порушенням принципів ОБСЄ. Зокрема, вона згадала про «тиск Росії».

«Східне партнерство — це крок у напрямку довгострокового бачення більш інтегрованого економічного і політичного простору , що простягається від Лісабона до Донецька» , — додала вона.

Нагадаємо , підписання Угоди про асоціацію Європейського Союзу з Україною безпосередньо залежить від звільнення екс -прем’єр- міністра Юлії Тимошенко. Якщо опозиціонерку не випустять протягом місяця , то угода у Вільнюсі підписано не буде . До сьогоднішнього дня депутати українського парламенту не можуть прийти до єдиної думки з приводу виключення для Тимошенко у вигляді дозволу її лікування за кордоном , чергові і позачергова сесії парламенту з цього питання були провалені.

За дивним збігом обставин сьогодні ж опозиція повідомила, що Тимошенко захворіла у в’язниці.

Елизавета Будько


90

Новости партнеров