З української редакції журналу Forbes звільнилося дві третини журналістів

Відразу 14 журналістів української версії журналу Forbes подали заяви про звільнення. Співробітники звинувачують керівництво в спробі змінити редакційну політику.

У заяві, фотографії якого поширюються по соціальних мережах, слід, що Підписи під документом поставили шеф -редактор журналу Борис Давиденко, шеф- редактор сайту Forbes.ua Олександр Рубан, заступник головного редактора сайту Катерина Коберник і кілька редакторів та кореспондентів журналу та сайту.

«Причиною відходу більшої частини колективу стали спроби змінити редакційну політику. Спасибі, що читали нас весь цей час», — вказується в заяві звільнилися журналістів.

Як стверджують журналісти, керівник проекту «Forbes Україна» Михайло Котов без пояснення причин відхилив прийняту раніше заявку теми про радників першого віце прем’єра Сергія Арбузова. За словами Олександра Рубана, це стало останньою краплею в терпінні колективу. Як запевняє Рубан, в редакції тепер буде суворе цензурування .

«Ми не готові працювати в нових умовах», — зазначив він. Зі свого боку Михайло Котов сказав, що причиною звільнення стала не редакційна політика, а об’єднання колективів сайту і журналу в єдину редакцію. Як пояснив Котов, до цих пір в редакції фактично існувало два колективи, один з них управлявся шеф-редактором сайту, другий — шефредактором журналу. В даний час мова йде про об’єднання колективів в одну структуру, і ті, хто з цим не згоден, вирішили покинути журнал.

«Те, що відбулося — це звичайна управлінська історія, яка не має відношення ні до зміни редакційної політики, ні до нових власників», — сказав Котов, за його словами, в редакції залишилися люди, які готові продовжувати працювати.

У свою чергу звільнився колектив уже створив у себе клітинку медійного профспілки.

У червні 2013 року Медіахолдинг UMH купив український бізнесмен Сергій Курченко. Коли стало відомо про угоду, у відставку подав головний редактор проекту Володимир Федорин. Він заявив, що продаж українського Forbes Курченко означає «кінець проекту в його нинішньому вигляді» . Федорин також припустив , що покупець розраховує досягти однієї або декількох цілей: «заткнути журналістам рот перед президентськими виборами, обілити власну репутацію, використовувати видання для вирішення питань, які не мають нічого спільного з медіа-бізнесом». Після відходу Федорина проект очолив колишній головний редактор інтернет-видання «Газета.Ru» Михайло Котов, повідомляють у Forbes.

Сам Курченко заявляв, що купив медіа-холдинг, щоб диверсифікувати бізнес. За умовами операції, передача активу мала відбутися до 1 березня 2014 року. 5 листопада Forbes.ua повідомив, що група компаній ВЕТЕК Сергія Курченко внесла останню частину платежу і достроково вступила у володіння новим активом.

Виктор Другоруб


72

Новости партнеров