Україна обігріє Європу. «Нафтогаз» офіційно підтвердив відновлення закупівлі газу у «Газпрому»

Україна обігріє Європу. «Нафтогаз» офіційно підтвердив відновлення закупівлі газу у «Газпрому»

НАК «Нафтогаз України» припиняє відбір природного газу зі своїх підземних сховищ і відновлює його закупівлю у ВАТ «Газпром», повідомила прес-служба держхолдингу в п’ятницю.

В повідомленні йдеться, що така домовленість була досягнута під час робочої зустрічі голови правління «Нафтогазу України» Євгена Бакуліна з головою правління «Газпрому» Олексієм Міллером. Вони обговорили питання двосторонньої співпраці в газовій галузі напередодні зими. Трохи раніше керівництво «Газпрому» повідомило про початок цих закупівель, а також про надання Україні розстрочку у виплаті 1,3 мільярді доларів боргу за газ. Зараз українська сторона ці наміри підтвердила офіційно.

Особливість української ГТС у тому, що для забезпечення транзиту взимку їй потрібні великі запаси газу в сховищах. Газ, що надходить з Росії, фізично споживається на індустріальному сході, а до Європи йде газ із розташованих на заході України підземних сховищ. За оцінкою «Газпрому», для нормального транзиту взимку «Нафтогазу» потрібно 21,5 млрд. кубометрів газу у сховищах, а наразі він має лише 17,6 млрд. кубометрів.

Згідно з документами ЦДУ ПЕК, план постачань газу в Україну становить 109,6 млн. кубометрів на добу.

Елизавета Будько


101

Новости партнеров