Україна знову купує російський газ, а її борг перед «Газпромом» відстрочений

Компанія «Нафтогаз України» відновила купівлю російського газу і припинила використання блакитного палива з підземних газосховищ.

Поновлення закупівлі газу з Росії стало частиною досягнутих минулого тижня домовленостей між прем’єр-міністром України Миколою Азаровим і його російським колегою Дмитром Медведєвим. Вони вирішили «зробити все необхідне, щоб забезпечити безперебійне постачання газу європейським споживачам». Діалог продовжиться 20 листопада у Санкт -Петербурзі, де обговорюватиметься відновлення обсягів товарообігу між двома країнами.

Поки ж результат діалогу такий: борг «Нафтогазу» перед «Газпромом» погоджено на рівні 1,3 мільярдів доларів, ведуться переговори щодо відстрочення його сплати. Крім того, до кінця року «Нафтогаз» не буде закачувати газ в українські газосховища за свій рахунок, а закупівлі російського газу продовжаться в обсязі 100-110 мільйонів кубометрів на добу.

Нагадаємо, трохи більше тижня тому віце-прем’єр України Юрій Бойко заявив, що НАК «Нафтогаз України» більше не планує в 2013 році купувати значні обсяги палива у «Газпрому», а використовуватиме газ , закачаний у

підземні сховища. Міністр енергетики та вугільної промисловості України Едуард Ставицький підтримав колегу, заявивши, що «Нафтогаз» завдяки теплій погоді зможе не закуповувати російський газ до кінця року.

Елизавета Будько


94

Новости партнеров