«Шелл» і «Укргаздобича» почали буріння другої свердловини в Харківської області

Компанія «Шелл» і ПАО «Укргаздобича» в рамках договору про спільну діяльність почали буріння другої розвідувальної свердловини Ново-Мечебіловськая-100 (Блізнюковський р-н, Харківська обл.). Про це повідомили в прес-службі «Шелл». Свердловину бурять для пошуку покладів природного газу в ущільнених піщаниках. Завершити роботи планують через 9-10 місяців. Свердловина — вертикальна, її проектна глибина — 5 тис.м. Використовується буровий верстат міжнародного бурового підрядчика Saipem.

Розмір бурового майданчика складає 300 на 200 метрів. Перед початком будівництва грунт був знятий і укладений по периметру майданчика для рекультивації. На майданчику укладено 2400 бетонних плит, вироблених в Харківської області. До майданчика проклали під’їзну дорогу в 20 метрів.

За даними прес-служби, «Шелл» і «Укргаздобича» виконали програму соціальних інвестицій на 2013 рік в районі.До неї увійшли: ремонт ділянки дороги, ремонт системи опалювання Новонадеждінськой школи, відновлення вуличного освітлення на території Новонадеждінського сільради, закупівля медикаментів і матеріалів для Блізнюковськой районної лікарні. Загальний об’єм фінансування склав 960 тисяч гривень. «Буріння другої розвідувальної свердловини – це частина поетапної програми розвідки. Вона направлена на розкриття вуглеводневого потенціалу територій, на які поширюються ліцензії проекту спільної діяльності. Для розкриття українського газового потенціалу потрібні цілеспрямовані зусилля, інвестиції, нові підходи і технологічні рішення. Ново-Мечебіловськая-100 – це наступний крок в цьому процесі», — відзначив віце-президент «Шелл» по розвідці і видобутку, глава компаній «Шелл» в Україні Грехем Тайлі.

Договір про спільну діяльність підписаний в 2006 році і оновлений 1 вересня 2011 р. Він передбачає проведення пошуку, розвідки і видобутку вуглеводнів на ліцензійних ділянках загальною площею близько 1300 кв.км в Харківської області. Долі «Шелл» і ПАО «Укргаздобича» в даному проекті складають 50% кожна. «Шелл» є оператором спільної діяльності в рамках договору. У вересні 2013 року «Шелл» і «Укргаздобича» закінчили буріння першої розвідувальної свердловини, яка знаходиться в Першотравневому районі Харківської області. По завершенню початкового етапу пошуково-розвідувальних робіт витрати «Шелл» на спільну діяльність можуть досягти 200 млн.долл.

Виктор Другоруб


67

Новости партнеров