В Україні хочуть посилити відповідальність за руйнування пам’яток архітектури

Верховній Раді пропонують ввести законодавчі обмеження будівництва на території історико-культурних заповідників

Про це йде мова в проекті закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо збереження об’єктів культурної спадщини», зареєстрованому в парламенті 13 листопада.

Законопроектом пропонується обмежити поверховість нового будівництва та заборонити нове будівництво на території буферних (охоронюваних) зон об’єктів включених до Списку об’єктів світової спадщини ЮНЕСКО в Україні.

Зокрема, депутати пропонують визначити, що допустима висотність нової забудови не повинна перевищувати історично складеної висотності в межах історичних ареалів.

Крім того, законопроектом передбачається повна заборона надання у користування, передача в оренду або у власність земельних ділянок у населених пунктах, занесених до Списку історичних населених місць України, в межах визначених історичних ареалів у разі відсутності історико-архітектурного опорного плану, а також ділянок для будівництва у межах охоронних (буферних) зон об’єктів, включених до Списку об’єктів світової спадщини ЮНЕСКО в Україні.

Також пропонується внести зміни до Кримінального кодексу України передбачивши відповідальність не тільки за умисне пошкодження, знищення або руйнування об’єктів культурної спадщини, але і за бездіяльність, внаслідок якої відбувається знищення зазначених об’єктів. Також передбачається в Кодексі України про адміністративні правопорушення збільшення розміру штрафів за порушення вимог законодавства про охорону культурної спадщини.

Елизавета Будько


81

Новости партнеров