На Вінниччині відкрили музей родини Достоєвських

Музей родини класика світової літератури Федора Достоєвського відкрився в селi Войтовці Літинського району Вінниччини, де народився його батько.

Ініціатор створення музею — краєзнавець і дослідник історії роду Достоєвських, директор Липовецького районного архіву Олександр Роговий.

«Нам вдалося встановити, що сім’я Федора Михайловича Достоєвського походить з України. У нас, на Ліповиччині, народився його батько. Свідчення цього — знайдений запис у метричній церковній книзі про народження Михайла Достоєвського, який з’явився на світ саме у Війтівцях. Щоб вшанувати великого письменника і його рід, ми й ініціювали створення музею родини Достоєвських в селі», — повідомив Роговий.

Музей відкрили на базі місцевої школи. До його створення долучилися фахівці обласного краєзнавчого музею та Вінницького обласного архіву.

Один з головних експонатів нового музею — копія запису в церковній книзі про народження Михайла Достоєвського у Війтівцях. Відомо, що батько Федора Достоєвського тут виріс і саме звідси поїхав на навчання до Москви, де став лікарем. Дід письменника був у подільському селі священиком.

Елизавета Будько


90

Новости партнеров