У Великобританії з‘являться жінки-епіскопи

У Великобританії ідею про служіння жінок у церкві підтримали Генеральний синод (вищій орган церкви Англії) та прем’єр-міністр країни Девід Кемерон.

За те, щоб дозволити жінкам ставати єпископами, висловилися 378 членів Синоду. Вісім чоловік проголосували проти, 25 утрималися. Остаточне рішення з даного питання Генеральний Синод прийме в липні 2014 року, повідомляє РІА «Новини».

Примітно, що ще в минулому році пропозиція про жіночій єпископат була відкинута. «Якщо порівняти те, що ми маємо сьогодні, з тим, що у нас було рік тому, то нинішня ситуація, як мені хтось недавно сказав, — не що інше, як диво», — заявив журналістам єпископ Саутуоркскій Крістофер Чессан.

Ідею жіночого єпископату підтримав прем’єр-міністр Великобританії Девід Кемерон. «Я гаряче підтримую пропозицію за поданням жінкам можливості стати єпископами, і сподіваюся, що Церква Англії зробить цей важливий крок, щоб забезпечити собі місце сучасної церкви, яка рухається в ногу з нашим суспільством», — заявив прем’єр під час традиційної сесії питань і відповідей у палаті громад парламенту.

Місяць тому церкву Швеції вперше в історії очолили жінка. Вона перемогла на виборах, де отримала 56 відсотків голосів. Ант‘є Якелен 1955 р.н. Вона заміжня та має двох дітей, на переїзд до Стокгольму їй дали 8 місяців. Можливість бути священиками у жінок Швеції з‘явилась 50 років тому.

Прем’єр-міністр Великобританії Девід Кемерон раніше заявляв, що до 2015 року спробує легалізувати у країні одностатеві шлюби.

Ольга Бузыка


115

Новости партнеров