Присяжнюк: Україна не планує здавати Китаю в оренду свої сільськогосподарські землі

Присяжнюк: Україна не планує здавати Китаю в оренду свої сільськогосподарські землі

Про це міністр аграрної політики Микола Присяжнюк сказав журналістам перед початком україно-китайського бізнес форуму в Пекіні. «Я вам скажу, взагалі розмова про оренду (української) землі китайським компаніям не йде. Ні на якому рівні», — пояснив міністр.

УНІАН також повідомляє, що, за словами міністра, в ході нинішніх переговорів мова йде про фінансове співробітництво між Україною і Китаєм. «Ми беремо деякі фінансові ресурси, але паралельно беремо зобов’язання поставляти певну кількість сільськогосподарської продукції», — сказав він.

Присяжнюк нагадав, що Україна має дозвіл на постачання кукурудзи в Китай, а сьогодні будуть підписані угоди, які дозволять постачати в Китай також українську сою і пшеницю. Крім того, на китайський ринок буде поставлятися і готова продукція, така як, наприклад, геркулес, пластівці, сказав він.

Міністр зазначив, що це дуже важливі домовленості, оскільки Україна є третьою країною, якій дозволено поставляти зернові на китайський ринок.

Присяжнюк підкреслив, що сьогодні мова йде також про китайські інвестиції на реконструкцію української зрошувальної системи. Україна розраховує отримати кредит в 2,5 мдрд дол під 6,5 % річних на 15 років для проведення відповідних робіт у Херсоні та Криму, зазначив він.

Зокрема, як писала наприкінці вересня китайська газета «Хуаньцю шибао», відповідна угода підписана між Синьцзянська виробничо-будівельним корпусом і українською компанією KGS Agro.

Землі будуть використані для вирощування сільськогосподарських культур і тваринництва. Китайська сторона бере на себе зобов’язання реалізувати ряд іригаційних проектів.

Проблема забезпечення продовольчої безпеки є однією з ключових для КНР. Незважаючи на величезне число жителів, Китай має в своєму розпорядженні всього 9 % світової площі орних земель. Зараз КНР орендує за кордоном близько 2 млн. га сільгоспугідь.

Елизавета Будько


120

Новости партнеров