Оприлюднена «мовна» карта українського » ВКонтакте»

Оприлюднена «мовна» карта українського » ВКонтакте»

На сайті statistika.in.ua опублікована цікава візуалізація мовних даних: на підставі зазначеного в профілі «ВКонтакте» мови спілкування складена мовна карта України з великими, середніми і навіть дрібними містами ( де число користувачів цієї соціальної мережі становить сотні осіб).

«ВКонтакте» — найпопулярніша в Україні соціальна мережа. Два найпопулярніших мови в ній — українська та російська. На карті місця, де користувачі вказують український в профілі, позначені відтінками червоного кольору, російська — синього.

За підрахунками укладачів, в Києві відсоток користувачів, які володіють українською та російською мовами, приблизно однаковий: 17 % українських і 21% росіян.

На заході України російська мова змогла обійти українську лише в частині румунських та угорських поселень. На південному сході України українська мова не обійшла російську в жодному з міст.

Самим східним містечком, де українська мова обійшла російську, є селище Машівка під Полтавою.

Не всі користувачі вказують мови, якими володіють, тому в даних по кожному місту загальна кількість населення « ВКонтакте» завжди більше, ніж сума україно- та російськомовних користувачів.

Мовна карта українського » ВКонтакте»: statistika.in.ua

Ольга Бузыка


648

Новости партнеров