Над Україною нависла примара Nacht der langen Messer

Над Україною нависла примара Nacht der langen Messer

Зізнаюся , страждаю цікавістю. Сьогодні спостерігала за прямою трансляцією в інтернеті з Евромайдана . Організатори цього прямого інетрепортажа належать до почту Тягнибока.
Звернула увагу на конфлікт, що розгорається між лідерами опозиції. Одна сторона конфлікту — партія « Удар» . З іншого боку виступили організатори репортажу — «свободівці ». Приводом для конфлікту послужила банальна політична ревнощі. 5 -й канал ( траціціонний рупор майданщиків ) показав у прямому телевізійному ефірі виступи Яценюка і Кличка . А виступ Тягнибока рупор революції (о, жах і смертний гріх ) перервав . У свободівців , комментрующіх в інтернеті Евромайдан просто істерика якась сталася. Потрапила в кадр сутичка на майдані між ревнивими опозиціонерами з цього приводу.
А далі … натрапила в нетрях інтернету на щось серйозно лякає
цитую
Джерело
«УДАР» Вже почав діліті Перемогу
Чи не хотiв писати Цю хуйню , альо вірiшів попередіті всiх .
Хлопці, є проблема . Перемогу Вже начали діліті . Вчора ввечері , коли ми Повертаюсь з майдану , на нас наїхалі ударівці , причому це булу просто тупа заведенням , ми даже НЕ зрозумілі навіщо . Типу не ходіть сюди , щоб ми вас тут больше не бачили , « свободівців » будемо мочить ТОЩО . Одному з наших з’їзділі в щелепи . Альо бійкі НЕ Вийшла : смороду суки накачані все , и Вісім проти трьох .

Коротше , хлопці з « Свободи ». Йдете на майдан — беріть балончики . Ця мерзота просто так , Відчуваю , що не вгамується .
Кінець цитати.
І тут стало зрозуміло , що насправді мене так налякало . А найбільше мене лякають історичні аналогії.
Стрижнем цієї думки. послужила скромна замітка
Nacht der langen Messer . Путч Рема — нім. Röhm — Putsch ) — розправа Гітлера над штурмовиками СА , початкової завданням якої було усунення лівих , неугодних НСДАП партійних діячів , що відбулася 30 червня 1934 . Кодова назва — « операція Колібрі ». Приводом для розправи послужила нелояльність штурмовиків на чолі з Ернстом Ремом і підозри в підготовці путчу Джерело

Але ж дійсно історія може повторитися. Ревнивий фюрер і підступні соратники.
Німеччина це вже проходила Джерело
Цитата із зазначеного джерела

«Ніч довгих ножів » ( Nacht der langen Messer ) , «Кривава чистка» , розв’язана Гітлером 30 липня 1934 кривава різанина з метою припинити зростаючий вплив своїх політичних супротивників з СА .
З самого початку нацистська революція йшла по двох шляхах . Початкова назва партії — націонал- соціалістична — викликало тертя всередині гітлерівського руху між прихильниками націоналізму і соціалізму. Гітлер був змушений рано чи пізно вибирати одне з двох.
Боротьба закрутилася навколо особистих якостей , кар’єри і переконань Ернста Рема , колишнього протягом п’ятнадцяти років найближчим другом Гітлера. Міцно складений, кремезний Рем справляв враження людини з твердим характером. Під час 1 — й світової війни він був тричі поранений , його обличчя спотворювали глибокий шрам на щоці і понівечений ніс. У перші повоєнні роки він був професійним бойовиком , постійно прагнув до бійок . » Просто я погана людина , — любив він повторювати. — Війна приваблює мене більше , ніж світ » . У серпні 1921 Рем створив СА , «народну армію» , укомплектовуючи її патріотами , вуличними хуліганами і бандитами. Під керівництвом Рема штурмовики СА здобули перемогу у вуличних боях з комуністами і зіграли важливу роль у зростанні політичного впливу Гітлера. Вдячний Гітлер говорив , що ніколи не забуде того , що зробив Рем для нацистського руху. «Хвала Всевишньому , — говорив Гітлер , — що мені дозволено називати таку людину , як ви , своїм другом і товаришем по зброї » . Водночас Гітлера все більше і більше турбувало політичний вплив Рема.

Виктор Другоруб


107

Новости партнеров