Термін експлуатації енергоблоку Південно-Української АЕС продовжено на 10 років

Термін експлуатації енергоблоку Південно-Української АЕС продовжено на 10 років

Спеціальна колегія Державної інспекції ядерного регулювання України схвалила продовження терміну експлуатації першого енергоблоку Південно-Української АЕС до 2033 року.

За словами представника Державного науково -технічного центру з ядерної та радіаційної безпеки, на першому енергоблоці ЮУАЕС були перевірені всі показники його безпеки, а також стійкість енергоблоку до екстремальних природних впливів. За 30 років роботи відсоток зносу основних конструкцій не перевищує 50, що цілком припустимо за нормами МАГАТЕ. Крім того, було вивчено питання впливу роботи АЕС на навколишнє природне середовище. Обстеження показало, що на АЕС поріг допустимих шкідливих викидів не перевищено. За підсумками перевірки спецколегії було прийнято рішення продовжити термін експлуатації енергоблоку на 10 років.

В цілому на АЕС в Миколаївській області проведено майже 90 обов’язкових заходів, спрямованих на збільшення терміну експлуатації всього устаткування. В результаті, як зазначають експерти, корпус реактора пропрацює ще 40 років, а захисна оболонка буде надійно функціонувати ще років 30.Однак, з метою забезпечення безпечної діяльності АЕС, в 2018 році планується проведення чергової комплексної оцінки стану та безпеки Южно -Української АЕС.

Елизавета Будько


105

Новости партнеров