Столична влада планує підвищити плату за проїзд до 3 грн. вже з 1 лютого

Столична влада планує підвищити плату за проїзд до 3 грн. вже з 1 лютого

В Києві планують підвищити плату за одноразовий проїзд у всіх видах громадського транспорту до 3-х грн вже з 1 лютого 2014 року
Як пояснили в Київській міській державній адміністрації, до 20 грудня триватимуть громадські обговорення щодо встановлення тарифів на перевезення пасажирів.
«До 20 грудня 2013 року кияни можуть надіслати свої пропозиції та зауваження щодо проекту розпорядження «Про встановлення тарифів на перевезення пасажирів і вартості проїзних квитків у міському пасажирському транспорті, який працює у звичайному режимі руху», заповнивши відповідну форму», — зазначили міськадміністрації.
В КМДА вважають, що проект, підготовлений Департаментом економіки та інвестицій, передбачає встановлення тарифів на послуги з перевезення пасажирів міським транспортом на рівні 3 грн. Разом із тим, вартість проїзних квитків залишається незмінною, а пільгові категорії громадян зможуть і надалі їздити безкоштовно.
На думку розробників проекту розпорядження, це дозволить зменшити навантаження на міський бюджет, який згідно з чинним законодавством має відшкодовувати збитки транспортних підприємств, якщо чинні тарифи не покривають витрати з надання послуг.

Разом з тим, народні депутати Микола Катеринчук та Володимир Яворівський пропонують парламенту встановити мораторій на підвищення вартості проїзних квитків у міському пасажирському транспорті міста Києва до 1 січня 2015 року.
Відповідний проект Постанови вони зареєстрували 22 листопада.
В документі зазначено, що такі міри мають бути застосовані з метою забезпечення конституційного права громадян України, зокрема, жителів міста Києва на достатній життєвий рівень внаслідок відчутного зменшення доходів та недопущення подальшого зубожіння киян, прийняття нелегітимного рішення Київською міською радою, яка втратила свою чинність 2 червня 2013 року:
Крім того, згідно з документом, у разі прийняття Київською міською радою рішення всупереч даній Постанові, прокуратура міста Києва має належно відреагувати у визначені законом строки.

Елизавета Будько


86

Новости партнеров