НАТО пропонує Україні позбутися танкових військ

Агентство НАТО з матеріально — технічного забезпечення NSPA підтвердило свій намір сприяти у знищенні 300 танків Т- 64 перебувають на озброєнні української армії. Ліквідацію танків планують профінансувати в рамках програми « Партнерство заради миру». За заявою керівника проекту в Україні Василя Литвинчука в НАТО готові виділити на утилізацію машин 1 млн. доларів.

На Україні ця модель вважається застарілою, проте машини, які пройшли модернізацію до моделі Т- 64БМ «Булат», на думку військових експертів, на сьогоднішній день ні в чому не поступаються своїм сучасним аналогам за кордоном.

Проте, західні експерти вважають, що подальша модернізація Т- 64, не вигідна Україні, а утилізацію старих машин країна не витягує економічно. Крім того, джерела в Міноборони стверджують, що НАТО не довіряє Україні, побоюючись, що модернізовані сучасні машини можуть потрапити на ринок країн з якими, на думку НАТО, «не рекомендується» торгувати зброєю. Всього ж поданням натовського агентства в українській армії знаходяться 2000 об’єктів бронетехніки, які слід утилізувати.

За різними джерелами, в даний момент на озброєнні української армії складається від 776 до 1660 танків. На думку незалежних експертів, у відмінності від пропонованих до порізки на метал Т- 64, більшість решти машин не представляють бойової цінності, за винятком 86 танків Т- 84 «Оплот » і Т -72. Таким чином , підписавши дану програму Україна позбудеться приблизно 80 % танкових військ. Слід нагадати, що після відмови України від ядерної зброї, згідно з сучасними військовим доктринам, тільки танкові війська здатні забезпечити бойові дії в зоні застосування зброї масового ураження.Дмитрий Майдан


192

Новости партнеров