Українці переплачують за тепло 26 млрд. грн.

Українці переплачують за тепло 26 млрд. грн.

Протягом опалювального сезону Україна втрачає близько 26 млрд. гривень. Про це заявив голова Асоціації енергоаудиторів Андрій Цибулько. За його словами, близько 85% житлових будинків в Україні були побудовані в минулому столітті, коли вимоги до енергоефективності будівель були нижче в 3-4 рази «Сьогодні в Україні практично немає будівель, які можна назвати теплоэффективными. В середньому, кожен будинок втрачає близько 40% тепла через фасади — вікна та стіни», — сказав Андрій Цибулько. За його словами, щоб підтримувати в житловому фонді необхідну температуру, в Україні спалюються зайві обсяги газу, вугілля та мазуту. «В середньому, неефективно витрачаються близько 20 млрд. гривень, які витрачаються на закупівлю енергоресурсів. При цьому взимку в квартирах температура не досягає потрібних 21-22 градусів. Тому людям доводиться вмикати електрообігрівачі. Витрати на електроенергію оцінюються в 5,5-6 млрд. гривень щороку. В сумі отримуємо 26 млрд. гривень втрат за один опалювальний сезон», — підкреслив голова Асоціації енергоаудиторів. Зайві витрати еквівалентні вартості 8 млрд. кубометрів газу. «Це колосальний обсяг. Такої кількості газу вистачило б для опалення всіх житлових будинків в Луганській, Донецькій і Дніпропетровській областях разом узятих або в такому місті як Москва», — зазначив президент Асоціації виробників пінопласту України Роман Захаренков.

Він зазначив, що змінити ситуацію може комплексна термомодернізація житлового фонду. «У Німеччині, інших європейських країнах утеплені пінопластом порядку 85% всіх житлових будинків. Очевидно, що в Україні з кожним роком питання зменшення втрат тепла буде стояти все гостріше — ціни на енергоносії будуть зростати», — сказав Роман Захаренков. За його словами, утеплення фасадів пінопластом та заміна вікон дозволяють вирішити проблему холоду, щонайменше, для 80% квартир.

Проведене соціологічне опитування показало, що в Україні є попит на утеплення житла. «Лише 22% українців сказали, що в їх квартирах взимку тепло. При цьому половина опитаних вважає, що їх будинки потребують утеплення. Третина українців планують утеплити фасади та замінити вікна протягом найближчих трьох років», — зазначив директор центру «Соціальний моніторинг» Дмитро Дмитрук. Він підкреслив, що 86% опитаних при покупці або оренді житла приділяють увагу питанню теплозабезпечення будинку. «Це позитивна динаміка. Крім того, люди вважають, що тепло в будинку — це їх особиста завдання, а не питання тільки держави», — сказав Дмитро Дмитрук.

Андрій Цибулько зазначив, що Україна в 2011 році приєдналася до Європейського енергетичного співтовариства і взяла на себе зобов’язання скоротити внутрішнє споживання тепла на 9% до 2020 року. «Проведення термомодернізації житлового фонду дозволить максимально безболісно пройти період можливого підвищення тарифів на тепло. Фактично, в утеплених будинках навіть при більш високих тарифах загальна вартість за тепло не виросте», — зазначив голова Асоціації енергоаудиторів.

Дмитрий Майдан


139

Новости партнеров