На Україні легалізують «фрілансерів». Самі «фрілансери» поки проти

На Україні легалізують «фрілансерів». Самі «фрілансери» поки проти

Відповідний законопроект розроблений Міністерством соціальної політики України, про що на круглому столі з питань гендерної рівності заявила заступник директора департаменту ринку праці Міністерства соцполітики Оксана Мовчан. За її словами, законопроект умовно ділиться на дві частини. Перша з них дає визначення терміну, обумовлює основні положення і вносить зміни в закони про працю.

«Вносяться зміни в закон України про зайнятість. Пропонується дати визначення дистанційної роботи, а саме: виконання працівником обумовленої роботодавцем роботи відповідно до умов контракту за місцем його проживання, або в інших приміщеннях за її вибором, але не в приміщеннях роботодавця. Також внесені відповідні зміни до кодексу законів про працю, зокрема, врегульовано застосування роботодавцем дистанційного праці. Регламентується, що заробітна плата не може бути нижче мінімальної зарплати встановленої законодавством», — розповіла директор департаменту Мінсоцполітики. Друга частина законопроекту включає стимулюючі заходи для роботодавців. Це передбачає доповнення статті 24 закону про зайнятість ще однією нормою, яка буде стимулювати роботодавців до створення дистанційних умов праці. Такий роботодавець буде отримувати знижку з оплати єдиного соціального внеску за цього співробітника.

«Дистанційна робота, «фріланс», активно поширюється по Україні. Але негативною стороною такої роботи, є той факт, що більшість «фрілансерів» працюють нелегально, і тому соціально незахищені. Також, сьогодні люди, які працюють віддалено, часто отримують менше, ніж працівники, які працюють традиційно», — розповіла вона.

В Міністерстві соцполітики України вважають, що даний законопроект буде корисний для багатьох категорій людей бажають працювати, а також легалізує віддалену роботу і забезпечить соціальний захист дистанційних працівників. Така форма роботи буде корисна для людей будь-яких категорій, особливо цікавим буде для інвалідів, студентів і молодих мам. «Законопроект буде стимулювати створення нових робочих місць. Витрати на їх створення при таких умовах праці будуть мінімальними. Легалізація зумовить соціальний захист таких працівників», — додала Оксана Мовчан.

Тим не менш, у спільнотах «фрілансерів» налаштовані не так оптимістично. На думку «вільних працівників», затвердження цього закону, може бути також використано для посилення податкового контролю і тиску, як на замовників, так і виконавців.

Виктор Другоруб


183

Новости партнеров