«Свобода» виведе на вулицю 20 тис. осіб і буде вимагати повернути звання Бандері. Комуністи вимагатимуть сказати всю правду про «героїв УПА»

«Свобода» виведе на вулицю 20 тис. осіб і буде вимагати повернути звання Бандері. Комуністи вимагатимуть сказати всю правду про «героїв УПА»

Сьогодні, 14 жовтня, в Києві відбудеться марш, присвячений 71-й річниці створення Української повстанської армії (УПА).

Основними учасниками сьогоднішнього ходи стануть члени партії «Свобода». Вони подали заявку на проведення ходи від пам’ятника Тарасу Шевченку навпроти університету до Михайлівської площі. У заявці значиться до 20 тис. учасників.

Сьогодні націоналісти вийдуть з вимогами визнати діяльність ОУН-УПА національно-визвольною боротьбою, повернути звання Героя України Степану Бандері і Роману Шухевичу, позбавлених його за рішенням судів у 2010-2011 роках, а також оголосити 14 жовтня національним святом — Днем створення УПА. На вулиці також вийдуть ідеологічні противники націоналістів. Так, з ранку члени Комуністичної партії (КПУ) проведуть свій мітинг на Бессарабській площі. Там же буде організована акція «Відкритий мікрофон», в ході якої висловити свою думку про ОУН-УПА зможе кожен охочий.

Як пояснили в київській міській організації КПУ, акція буде йти, поки не закінчиться мітинг «Свободи». Представники Прогресивної соціалістичної партії України (ПСПУ) також мають намір вийти на вулиці. Маршрут їх ходи не перетинається з ходою націоналістів — вони зберуться біля пам’ятника Ватутіну і пройдуть в Парк Слави, де відбудеться мітинг.

Співробітники міліції мають намір перекрити вулицю Володимирську, щоб захистити учасників націоналістичного ходи від контактів з політичними супротивниками. У міліції закликали організаторів і учасників заходів не порушувати законодавство про забезпечення мітингів.

«Охороняти порядок будуть близько трьох тис. співробітників міліції, які з раннього ранку почнуть чергування в місцях проведення акцій»,- повідомили в прес-службі МВС.

Дмитрий Майдан


138

Новости партнеров