У Міністерстві економіки України визнали, що асоціація з Євросоюзом негативно позначиться на розвитку країни

У Міністерстві економіки України визнали, що асоціація з Євросоюзом негативно позначиться на розвитку країни

Згідно з відкритим звітом міністерства, в перші два роки ВВП країни недорахується 0,11% зростання в наступні три — 0,13%. І це ще оптимістичний прогноз: Інститут економіки та прогнозування НАН України підрахував, що в перші два роки після підписання угоди темпи зростання ВВП сповільняться на 1,28%, а протягом трьох-п’яти років падіння може скласти 0,94-1,22% ВВП.
За прогнозами незалежних експертних економічних інститутів зазначені дані занижені на порядок.

У Мінекономіки вважають, що через зниження середніх ставок ввізного мита український бюджет стане отримувати менше грошей. У перші два роки скарбниця недоотримає $550-750 млн, або більше 1% всіх очікуваних доходів.

У той же час асоціація призведе до зростання імпорту товарів з ЄС на 0,8-1,5%, або на $0,73-1,56 млрд. у результаті В перший рік дії зони вільної торгівлі обсяг виробництва в українському машинобудуванні скоротиться на 0,72%, а в наступні десять років — на 1,17%. У хімічній промисловості падіння виробництва може досягти 1,14% і 1,12% відповідно.

Незважаючи на очікуване збільшення експорту, в міністерстві прогнозують, що валовий випуск продукції всіх галузей економіки першого року дії ЗВТ скоротиться на 0,17% і на 0,21% у наступні десять років.

Офіційний Київ заявляє, що визнає можливість економічних проблем після підписання угоди з ЄС в найближчі роки, проте все одно вважає євроінтеграцію більш перспективною, ніж вступ у Митний союз.

Елизавета Будько


86

Новости партнеров