Президенту Академії Наук України Борису Патону сьогодні виповнилося 95

Президенту Академії Наук України Борису Патону сьогодні виповнилося 95

Сьогодні, 27 листопада, Герой України, президент НАН України та директор Інституту електрозварювання ім. Е.А. Патона НАНУ Борис Патон святкує 95 -річчя. Академіка привітав з днем народження президент країни Віктор Янукович.

«У вітчизняну історію Ви увійшли як видатний державний діяч, вчений світового рівня і талановитий організатор української науки. Завдяки вашим унікальним відкриттям і технічним розробкам, Україна стала лідером з багатьох напрямків технічного прогресу», — зазначив Янукович, звертаючись до Патона. Президент також висловив переконання, що Патон і його «надзвичайний працьовитість, цілеспрямованість, активна життєва позиція і невичерпний інтелект ще багато років будуть прикладом для нових поколінь української наукової еліти, вестимуть нашу молоду державу до вершин економічного розвитку».

Крім того, Янукович привітав і дійсних членів, членів -кореспондентів та співробітників Національної академії наук України з 95- річчям з дня заснування НАНУ, урочисте відкриття якої відбулося за три дні до народження ювіляра — 24 листопада 1918.

Указом президента Борис Патон сьогодні нагороджений орденом «За заслуги» I ступеня за «визначні особисті заслуги у зміцненні науково-технічного потенціалу Української держави та багаторічне самовіддане служіння вітчизняній науці».

Борис Євгенович Патон народився 27 листопада 1918 року. У 1952 році отримав звання доктора технічних наук, в 1953 році очолив Інститут електрозварювання АН УРСР, з 1962 року і до сьогодні займає посаду Президента НАН України (раніше — АН УРСР). Борис Патон — автор понад 1000 публікацій, 20 монографій, понад 400 винаходів. Він перша людина, яку нагородили званням Героя України.

Виктор Другоруб


108

Новости партнеров