Україна звернеться до ООН із проханням демілітаризувати Крим

Україна звернеться до ООН із проханням демілітаризувати Крим

Андрій Парубій, секретар Ради національної безпеки і оборони України, наполягає на демілітаризації Криму. Оголошення Криму демілітаризованою зоною означає виведення з півострова як російських, так і українських військових.

«Ми направили звернення до ООН, щоб вони проголосили Крим демілітаризованою зоною. Сьогодні це оптимальне рішення для недопущення ескалації конфлікту в Криму», — резюмував Парубій.

Секретар СБУ планує вивести з Криму українських бійців і їх сім’ї. Парубій зазначив, що в Україні житловий резерв становить 25 тисяч одиниць, так що військовим і їхнім родинам буде де розміститися.

Зазначимо, що пропозиція вивести військових надійшло відразу ж після звістки про вчорашній інцидент в Сімферополі, коли були застрелені учасник кримської самооборони і український військовий. Створено штаб з питань розміщення сімей військовослужбовців, які знаходяться на території Автономної Республіки.

Як відомо, вчора, 18 березня, на вулиці Кубанській в Сімферополі стріляли у військовослужбовців. Двоє бійців загинули, двоє отримали поранення.

«Постраждали і кримські самооборонівці і українські військові. Подібна практика застосовувалася під час Евромайдана в Києві, коли обстрілювали і міліціонерів, і мітингувальників. Не виключено, що і ця провокація була спланованою. Стріляли в день підписання договору про возз’єднання Криму з Росією, ймовірно, з метою дестабілізувати обстановку в місті», — уточнили в МВС Криму.

Тим часом, в соцмережах з’явилася інформація про те, що снайпер, винуватий у пригоді на Кубанській, затриманий. За неофіційними даними, злочинець — 17-річний військовий Львівської області. У зв’язку з цим інцидентом Міноборони України дозволило військовослужбовцям застосовувати зброю.

Дмитрий Майдан


155

Новости партнеров