Путін і Янукович наполягають на переговорах за участю трьох сторін: України, ЄС і Росії

Путін і Янукович наполягають на переговорах за участю трьох сторін: України, ЄС і Росії

Керівництво України та Росії наполягає на необхідності переговорів у форматі Україна — Росія — ЄС.
На думку глави російської держави Володимира Путіна, треба деполітизувати питання підписання Києвом угоди з Європейським союзом. Водночас Путін на прес-конференції заявив, що Росія працювала і працюватиме з Україною «далі незалежно від її рішення з приводу асоціації з ЄС».
«Але вибір, чи залишатися в зоні вільної торгівлі — це вибір самої України, а ми будемо поважати її рішення», — підкреслив російський президент.
Політологи вважають, що Росія продовжує пильнувати свої інтереси і намагається захистити Україну від поспішного рішення, яке потім може нашкодити обом державам.
Путін нагадав, що між Україною і Росією підписаний і діє договір про зону вільної торгівлі, який обнулив митні ставки на цілий ряд товарів. І якщо одна сторона укладає аналогічний договір з третьою стороною, то друга має право з цього договору вийти або анулювати обнулення ставок.
«Якщо Україна укладає договір з ЄС, то вона через два місяці після його ратифікації зобов’язана на 85% обнулити митні ставки. Це означає, що європейські товари транзитом через Україну будуть надходити на російський ринок під виглядом європейських чи навіть українських товарів, — нагадав Путін. — Ось так відчинити ворота перед європейськими товарами ми не готові. Нам що, задушити цілі галузі промисловості?».
Президент України Віктор Янукович також вважає, що найбільш оптимальний варіант врегулювання спірних питань навколо Угоди про асоціацію з ЄС — переговори за участю трьох сторін. При цьому Янукович вважає, що ці переговори повинні відбутися до підписання угоди з ЄС.
На думку Януковича, однією з причин такої ситуації є падіння товарообігу з Росією та країнами СНД. «А це означає, що ми втрачаємо обсяги економіки, ми втрачаємо сьогодні доходи бюджету. І нам їх треба відновлювати, нам потрібно, щоб економіка працювала ефективно», — цитує Януковича його прес-служба.
Янукович зазначив: у двосторонніх відносинах з Російською Федерацією є багато «білих плям і нам потрібно зараз це розблокувати», і додав, що є необхідність поновити договір про стратегічне партнерство з РФ.
Як повідомлялося, 21 листопада уряд України прийняв постанову, згідно з якої підготовка до укладення угоди про асоціацію з Євросоюзом буде припинена у зв’язку з необхідністю розвитку економічних відносин з Росією та СНД.
26 листопада український прем’єр Микола Азаров заявив, що Росія дала Україні пораду відкласти підписання угоди з Євросоюзом і провести переговори про поліпшення російсько-українських торговельних зв’язків. Ці переговори, за його словами, відбудуться в грудні.
В ЄС заявили, що готові вести переговори про євроінтеграцію України лише в двосторонньому форматі.

Елизавета Будько


179

Новости партнеров