Завтра переговори «Газпрому» і «Нафтогазу»: Україна розраховує платити за газ в півціни

Завтра переговори «Газпрому» і «Нафтогазу»: Україна розраховує платити за газ в півціни

28 листопада в Москві відбудуться чергові переговори «Газпрому» і «Нафтогазу». Міністр енергетики та вугільної промисловості України Едуард Ставицький не озвучив порядку денного переговорів, але розповів про мрії України купувати газ вдвічі дешевше.
Ставицький заявив, що Україна хотіла б платити за російський газ в два рази нижче діючої ціни — 200 доларів за тисячу кубів.
За його словами, Україна хотіла б отримати ринкову ціну на газ, яку платять країни Європи, тобто 300 доларів. Крім того, Харківські угоди передбачають для України 100 доларів знижки.
Як до цієї ідеї ставиться російська сторона, Ставицький не повідомив.
Водночас Україна вже отримала підписаний проект угоди зі словацьким оператором «Eustream». За словами міністра, до вересня 2014 року обсяг поставок природного газу через територію Словаччини можна буде довести до 10 млрд кубометрів.
Питання про реверсні поставки газу в Україну з Європи через територію Словаччини повиннно було вирішитися ще 7 листопада після переговорів з представниками Єврокомісії, однак позитивного результату на той момент домогтися так і не вдалося.
Нагадаємо, Україна щорічно імпортує 18 млрд кубометрів газу. Основним постачальником природного газу для України є Росія, яка пропонує його за ціною вище, ніж у всій Європі, — 400 доларів за 1 тис. кубометрів.
24 листопада прем’єр-міністр Микола Азаров заявив, що Україна продовжує наполягати на перегляді вкрай невигідних для Києва газових контрактів з Росією, укладених у 2009 році. За його словами, останнім часом позиція Москви з цього питання пом’якшала.
Днем пізніше офіційний представник російського газового монополіста «Газпром» Сергій Купріянов заявив, що ніяких змін у газових контрактах «Газпрому» з Україною не готується.
26 листопада прем’єр-міністр України в інтерв’ю закордонним журналістам спростував свої заяви щодо перегляду ціни на газ.

Елизавета Будько


108

Новости партнеров