Угорські націоналісти поставили Україні ультиматум

Угорські націоналісти поставили Україні ультиматум

Україна отримає підтримку від Угорщини у підписанні Угоди про асоціацію з Євросоюзом, якщо створить Притисянський округ і включить до нього населені пункти, в яких венгероязычное населення переважає над україномовним.

Про це на минулому в Берегово (Україна) політичному форумі угорської радикальної партії «Йоббік» заявив депутат Європарламенту Бейла Ковач.

«Україна може розраховувати на підтримку в підписанні асоціації з ЄС тільки при виконанні певних умов. По-перше, беззаперечного виконання «Закону про засади мовної політики», по-друге, негайного створення Притисянського округу на території Закарпатської області, з включенням туди населених пунктів, де переважає венгероязычное населення», — заявив депутат європарламенту.
Представники партії також пообіцяли пролобіювати надання фінансової допомоги навчальним закладам Закарпаття, де викладання ведеться на угорській мові.

Крім того, на політичному форумі лідер угорської радикальної партії «Йоббік» Габор Вона обрушився з критикою на уряд Угорщини через недостатню, на його думку, підтримки угорців, які живуть на території України. На його думку, за останні три роки з-за слабкості і нерішучості угорських дипломатів у вирішенні проблем угорців Закарпаття не було досягнуто ніякого прогресу», — сказав пан Вона.

Також лідери угорських радикалів встановили свої прапори біля пам’ятника на честь переходу угорських племен через Карпати на Верецькому перевалі, висловлюючи протест проти посягань на монумент з боку українських націоналістів.

Заяви угорських політиків пов’язані з запланованими в Угорщині на весну 2014 року парламентськими виборами, в яких будуть приймати участь і українці, які мають угорське громадянство.

Ольга Бузыка


183

Новости партнеров