В Києві «почули» вимоги південного Сходу України

В Києві «почули» вимоги південного Сходу України

Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк заявив, що реформа з децентралізації влади буде зафіксована в Конституції.

«Про розширення повноважень регіонів. В уряді ми ввели спеціальну посаду віце-прем’єра, головне завдання якого — децентралізація влади. Ця масштабна реформа при збереженні єдності і унітарності України, яка передає на місця — в області, міста та райони — найширший обсяг повноважень і грошових ресурсів, необхідних для розвитку регіонів», — заявив у зверненні до жителів південних і східних областей України Яценюк.

«У першу чергу це торкнеться охорони здоров’я, комунальної сфери. З’явиться муніципальна міліція. Місцева специфіка враховуватиметься в питаннях освіти, культури, історії та її героїв «, — сказав прем’єр.

«Парламентсько-президентська форма правління, до якої ми повернулися, дасть можливість узгодити інтереси всіх регіонів, а не нав’язувати волю одних іншим. У наступному році ви будете обирати мерів та місцеві ради з уже розширеними повноваженнями, і ці ради сформують виконкоми, які будуть управляти регіонами замість призначенців з Києва «, — зазначив Яценюк.

» Всі нововведення, пов’язані з децентралізацією влади, будуть відображені у новій Конституції. Конституції ми повинні писати разом», — підсумував він.

Елизавета Будько


135

Новости партнеров