Наслідуючи Крим, Придністров’я хоче до складу Росії

Наслідуючи Крим, Придністров’я хоче до складу Росії

У Держдуму Росії направили звернення з проханням передбачити в російському законодавстві можливість входження Придністров’я до складу РФ.

Голова Верховної ради Придністров’я Михайло Бурла адресував звернення голові Держдуми Сергію Наришкіну. Прохання невизнаної республіки — це відгук на законопроект фракції Справедлива Росія про спрощення порядку приєднання до РФ нових територій. Законопрооект дозволяє приймати до складу Росії частини іноземних держав без згоди цих країн за відсутності в них » ефективної легітимної влади «, на підставі результату референдуму або звернення їх влади.

Спікер Верховної ради Придністров’я Михайло Бурла відзначив, що законопроект робить можливим лише приєднання Криму, але не Придністров’я. За його словами, владу Молдови не можна однозначно назвати неефективною. Крім того, Придністров’ю довелося б проводити референдум за молдавськими законами, але у невизнаній республіці є своє законодавство. Також в Придністров’ї не діють органи влади Молдови, які могли б звернутися до Росії з проханням про приєднання.

У Придністров’ї на референдумі в 2006 році за приєднання до Росії проголосувало 97,2 % виборців, нагадав Бурла. Вже прийнятий у першому читанні закон про визнання російського законодавства частиною придністровського. Державною мовою визнали російську, в Придністров’ї живуть 200 тисяч громадян Росії.

Стан Придністров’я може ускладнитися, якщо Молдова, яка підписала угоду про асоціацію з Євросоюзом, введе обмежувальні економічні заходи, йдеться в посланні.

Дмитрий Майдан


119

Новости партнеров