Президент Росії і голова Держради Криму підпишуть угоду про вступ республіки в РФ

Президент Росії і голова Держради Криму підпишуть угоду про вступ республіки в РФ

19 березня Володимир Путін і голова Держради Криму Володимир Константинов підпишуть угоду про приєднання Криму. Відносно Севастополя відповідний документ буде завізований народним мером Олександром Чалим . Підписання відбудеться в рамках екстреного послання президента до Федерального зібрання.

Екстрене послання приурочено до закінчення кримського референдуму, на якому переважна більшість жителів проголосували за приєднання до РФ. Після підбиття підсумків народного волевиявлення, Крим, який оголосив себе незалежною державою, офіційно звернувся до Росії з проханням прийняти республіку в свій склад.

Перший крок назустріч Путін зробив увечері 18 березня: підписав указ про визнання незалежності Криму, в якому « місто Севастополь має особливий статус».

Наступним етапом стане задоволення прохання про вступ до складу РФ. Крим хоче отримати статус республіки, тому місцева Верховна рада в понеділок перейменувалася у російський аналог — Держраду. Севастополь претендує на статус міста федерального значення за аналогією з Санкт-Петербургом і Москвою.

Черговий етап офіційного приєднання Криму і Севастополя до Росії відбудеться у рамках послання президента 19 березня.

Виступ перед Федеральним зібранням пройде у традиційному форматі. Як і завжди, на захід запросили членів уряду, керівництво адміністрації президента, сенаторів, депутатів Держдуми і просто шанованих людей. Прозвучить послання в Георгіївському залі Великого Кремлівського палацу. Свою промову презідент присвятить в основному одній темі.

Можна очікувати, що президент позначить позицію Росії щодо ситуації навколо України та Криму, запропонувавши міжнародному співтовариству план подальших
дій. Крім того, Путін, можливо, заявить про зміну сучасного світу і озвучить своє бачення, чому ці зміни відбулися.

У рамках послання Володимир Путін і голова Держради Криму Володимир Константинов підпишуть міждержавну угоду про приєднання республіки до Росії. Відбудеться також підписання угоди про входження до складу РФ Севастополя у якості окремого суб’єкта Федерації. 18 березня законодавче зібання Севастополя проголосувало за те, щоб міждержавну угоду про вступ до складу Росії підписав народний мер Олександр Чалий.

Процес приєднання Криму триватиме недовго. Після підписання угоди з Кримом і Севастополем президент повинен направити документ до Конституційного суду — для перевірки на відповідность Основному закону країни. Після рішення КС має відбутися ратифікація угоди в Думі, яка запланована 21 березня. Одночасно парламентарії повинні будуть затвердити конституційний закон про прийняття нових суб’єктів до складу РФ.

Після цього обидва документа пройде через Раду Федерації. Найвірогідніше, сенатори зберуться у суботу.

Останній крок приєднання — ратифіковану угоду і прийнятий закон про нові суб’єктах підпише президент. З цього моменту в складі РФ офіційно з’являться два нових регіона: Республіка Крим і місто федерального значення Севастополь.

Дмитрий Майдан


112

Новости партнеров