Пожидаєв: Україна без Криму на межі економічного апокаліпсису

Пожидаєв: Україна без Криму на межі економічного апокаліпсису

Міжнародний оглядач ІА REGNUM Євген Пожидаєв прогнозує Україні дефолт і різке погіршення стандартів життя — до продовольчого дефіциту і відключення електроенергії.

 

Газовий договір, укладений з Росією, перестає діяти, починаючи з квітня. Отже, Україна теоретично зможе купувати сировину за звичайною ціною близько 400 доларів за 1000 кубометрів. Чому теоретично? Тому що сукупна вартість газу складе 20 мільярдів доларів. Україна таких коштів не має. Міністр енергетики та вугільної промисловості Юрій Продан на засіданні громадської ради 14 березня запропонував закрити всі фірми-посередники. Ціна за газ досить велика.

 

У Міністерстві аграрної політики повідомляють про успішне проведення посівів. Тільки цифри на сайті не корелюють з повідомленнями.

 

Пожидаєв також згадав про «шторм», який насувається зі сходу країни. Одеська, Донецька, Харківська області все більш активно відстоюють свою позицію про присвоєння статусу автономних утворень та приєднання до Росії.
Захід обіцяє надати Україні кредит, але обіцянку не виконує. За минулий період в український бюджет надійшло 1.150 мільярдів доларів. Більшу частину коштів уряд має намір витратити на утримання недієздатної 20-тисячної Національної гвардії. «Кістяк» гвардії — бойовики-націоналісти угруповання «Правого сектора», голова якої хоче підірвати українську трубу, щоб Росія не могла постачати свій газ до Європи, та військові активісти-євромайдановці «Свободи». Це тільки посилить і без того невтішну ситуацію, вважає оглядач.

 

Варто зазначити, у квітні Україна зобов’язана погасити борги за ядерне паливо, яке було раніше замовлене в Росії.

Елизавета Будько


97

Новости партнеров