Готовий проект російсько-української угоди по Керченського мосту

Готовий проект російсько-української угоди по Керченського мосту

Мінтранс Росії передало українській стороні проект міжурядової угоди з будівництва мостового переходу між країнами в районі Керченської протоки.

«Сьогодні ми передали проект міжурядової угоди з цього проекту українській стороні і сподіваємося найближчим часом активізувати наші переговори з цього питання», — заявив міністр транспорту РФ Максим Соколов. Міністр зазначив, що саме будівництво займе не менше 4-5 років. Фінансування проекту повинні поділити навпіл, за словами Соколова, воно повинно здійснюватися на паритетних засадах, оскільки проект загальний. Міністр висловив сподівання, що до проекту долучаться як міжнародні фінансові інститути, так і російські ВЕБ і ВТБ. Нагадаємо, проект будівництва переходу через Керченську протоку між Кримом і Таманню обговорюється ще з радянських часів.

Ідея будівництва моста отримала нове життя в квітні 2010 року на зустрічі президентів України і Росії в Харкові. Вартість проекту оцінювалася в 24 мільярди рублів у цінах 2010 року. Символічно, що в день передачі проекту угоди, існуюча поромна переправа знизила обсяг перевезень до 10 рейсів на день. Диспетчери переправи стверджують, що це пов’язано з зменшенням пікової навантаження і закінченням курортного сезону в Криму.

Ольга Бузыка


94

Новости партнеров