ЦВК відмовилася реєструвати ініціативні групи щодо референдуму про приєднання України до Митного союзу

ЦВК відмовилася реєструвати ініціативні групи щодо референдуму про приєднання України до Митного союзу

Центральна виборча комісія відмовила в реєстрації ініціативних груп з всеукраїнського референдуму про вступ країни в Митний союз, які були затверджені на зборах громадян 6 жовтня в Донецьку, Запоріжжі, Сімферополі, Харкові та Чернігові.

Як повідомляє прес-служба ЦВК, на засіданні за це рішення проголосували 13 членів із 15 присутніх. При цьому члени комісії, призначені за квотою Комуністичної партії України, утрималися від голосування. «За результатами аналізу поданих документів було встановлено, що на зборах за утворення ініціативних груп всеукраїнського референдуму за народною ініціативою з питання: «чи Підтримуєте ви приєднання України до Митного союзу республіки Білорусь, республіки Казахстан та Російської Федерації? Так. Немає» не був дотриманий порядок, передбачений ст.30 закону України «Про всеукраїнський референдум», — йдеться в повідомленні ЦВК. — Так, відповідною постановою Окружного адміністративного суду міста Києва від 2 жовтня 2013 ЦВК було заборонено направляти своїх представників на зазначені збори громадян України. Комісія заздалегідь поінформувала про це листами організаторів зібрання.

Таким чином, організаторам зборів громадян України щодо проведення всеукраїнського референдуму за народною ініціативою було відомо про неможливість посвідчення представником ЦВК факту проведення зазначених зборів, що є обов’язковою вимогою закону». Заступник голови ЦВК Андрій Магера повідомив, що крім цієї причини є і інші. Зокрема, в результаті ретельної перевірки документів громадян, які були присутніми на зборах, було встановлено, що дані 491 з них лише частково збігаються з інформацією про них у державному реєстрі виборців.

Крім того, серед таких громадян були померлі, а також неповнолітні не досягли 18 років. В результаті голова Цвк Михайло Охендовський попросив уповноваженого представника ініціативної групи від КПУ Георгія Буйка в майбутньому ретельніше перевіряти списки з персональними даними громадян.

Дмитрий Майдан


141

Новости партнеров