Польща відмовилася відшкодовувати збитки від нападу на російське посольство

Польща відмовилася відшкодовувати збитки від нападу на російське посольство

Адміністрація польської столиці не буде компенсувати збитки посольству Росії в Варшаві в ході організованого націоналістами та ультраправими «Маршу незалежності», адже сама є постраждалою стороною, сказав прес-секретар мерії Бартош Мільчарчік.

«Ми отримали лист від МЗС Польщі, в якому нас просять висловити позицію з приводу ноти, спрямованої посольством Росії, що вимагає компенсації збитку в 11 тисяч доларів. Ми готуємо відповідь, де напишемо, що місто не організовувало цей марш, більше того, само зазнало шкоди в розмірі 40 тисяч доларів», — сказав співрозмовник, пише РІА Новості.

Мільчарчік додав, що міська влада готує позов проти організаторів маршу з вимогою про компенсацію збитку. Мерія також готова надати польському МЗС потрібні документи або отримані від поліції дані .

Лідер національно-католицького молодіжного руху «Загальнопольська молодь» Томаш Палаш, який є одним з організаторів маршу, не згоден з вимогами мерії. «Я не уявляю, як організатор може бути покараний за дії хуліганів і провокаторів. Будь-яку компенсацію повинен виплачувати той суб’єкт, якого зобов’язує до цього закон», — сказав він.

Польські націоналісти і праві радикали 11 листопада провели «Марш незалежності». Під час нього біля воріт російського посольства була підпалена поліцейська будка, а дипмісію закидали камінням, фаєрами і петардами. Пошкоджені автоматичні ворота посольства та три машини дипломатів. До цього демонстранти влаштували в центрі міста бійку, спалили інсталяцію у формі веселки і кілька автомобілів.

Елизавета Будько


98

Новости партнеров