Крим, федералізація, російська мова — Російські пропозиції для України

Крим, федералізація, російська мова — Російські пропозиції для України

Ці пропозиції опубліковані в Заяві МЗС Росії про Групу підтримки для України

МЗС Росії пропонує створити міжнародну Групу підтримки для України, у якої будуть такі цілі: Україна — позаблокова федерація, російській мові - статус другої державної, доля Криму — за результатами референдуму 16 березня.

Росія в черговий раз підкреслила, що ситуація в Україні «є результатом глибокої кризи української держави, що призвів до поляризації суспільства і різких загострень антагонізму між різними частинами країни».

Для розв’язання кризи Росія пропонує створити контактну групу підтримки для України, яка повинна зайнятися виконанням домовленостей 21 лютого у частині здачі «незаконної зброї «, звільнення незаконно зайнятих будівель і вулиць, розслідування смертей у Києві. І крім того, » без зволікання скликати за рішенням Верховної Ради конституційні збори з рівним представництвом усіх українських регіонів для підготовки нової федеративної конституції».

Нова конституція повинна закріпити федеративний устрій України, її військово-політичний нейтралітет, надання російськый мовы статусу державної, захист прав людини і всіх меншин, виборність місцевої влади і невтручання у справи церкви. Проект конституції виноситься на всенародний референдум.

Також один з принципів діяльності Групи підтримки для України : «визнається і поважається право Криму визначити свою долю відповідно до результатів вільного волевиявлення його населення у ході проведеного 16 березня 2014 референдуму ».

Встановлений на основі запропонованих Росією «цілей і принципів державний устрій України, її суверенітет, територіальна цілісність і нейтральний військово-політичний статус гарантуються Росією, Євросоюзом і США із закріпленням резолюцією Ради Безпеки ООН ».

Ольга Бузыка


153

Новости партнеров