Обласна влада закликала жителів Донецької області не турбуватися про статус російської мови

Обласна влада закликала жителів Донецької області не турбуватися про статус російської мови

Рішення Донецької облради про надання російській мові статусу регіонального ніхто не відміняв, – заявив голова Донецької облради Андрій Шишацкий. Губернатор Донецької області Сергій Тарута закликав жителів області не турбуватися з приводу статусу російської мови.

Нагадуємо, що одним з основним вимог багатотисячних мітингів на південному Сході України було додання російській мові статусу другого державного.

23 лютого Верховна Рада проголосувала за відміну нині чинного закону, згідно з яким, в 13 з 27 територіально-адміністративних утворень України російська мова отримала статус регіонального.

Для підготовки нового закону про розвиток і вживання мов була створена парламентська комісія, склад якої викликає у фахівців низку запитань. До цієї комісії увійшли: колишня журналістка Світлана Фабрикант (від Партії регіонів), літератор Володимир Яворівський (від «Батьківщини»), поетеса Марія Матіос (від «Удару») і філолог Ірина Фаріон, відома своїми русофобськими висловами (від «Свободи»). Очолив комісію віце-спікер українського парламенту Руслан Кошулинський.

Елизавета Будько


97

Новости партнеров