У Луганську масово затримують активістів «Російської весни»

У Луганську масово затримують активістів «Російської весни»

У Луганську масово затримують активістів «Російської весни». За інформацією самих активістів, їх викликають на допити за фактом захоплення Луганської облдержадміністрації 9 березня. За їх словами, «чому, коли мітинги і захвати будівель відбуваються в Києві і Західній Україні — це нормально, а коли щось подібне відбувається у нас — це вже злочин».

Як повідомлялося раніше, лідер організації «Луганська гвардія» Олександр Харітонов затриманий 13 березня в Луганську і відправлений до Києва.

Нагадаємо, 2 березня в Луганську пройшов проросійський мітинг, учасники якого вимагали референдуму. Акція протесту, в якій брав участь Олександр Харітонов, закінчилася штурмом обласної адміністрації. Харітонова проголосили «народним губернатором» Луганської області. 9 березня в місті прошел ще один мітинг на підтримку референдуму по статусу області. Активісти знов захопили будівлю обласної адміністрації і побилися з учасниками луганського Євромайдану. У штурмі брала участь близько тисячі осіб. Протестувальники увірвалися в кабінет голови обладміністрації Михайла Болотських і змусили його написати заяву про відставку. Учасники штурму зірвали з флагштока адміністрації прапор України і поставили замість нього російський триколор. Владі вдалося впоратися з мітингуючими, і Болотських повернувся до керівництва регіоном.

11 березня за організацію проросійських акцій був також затриманий депутат Луганської обласної ради Арсен Клінчаєв. За даними СБУ, зараз він знаходиться в СІЗО.

Ольга Бузыка


120

Новости партнеров