Українські авіатори відлетіли до Гренландії допомагати данським колегам

Українські авіатори відлетіли до Гренландії допомагати данським колегам

Українські авіатори вшосте приступлять до виконання на острові Гренландія спільної україно -данської операції «Північний сокіл» з доставки палива з авіаційної бази США Тулі на військову та наукову станцію «Норд».

Екіпаж 25 -ї бригади транспортної авіації з Мелітополя на літаку Іл- 76МД в період до 10 квітня щодня будуть здійснювати польоти в надзвичайно складних умовах. Виконання договірних завдань ускладнюється тим, що могутньому Мулу належить злітати і сідати на вкорочену смугу — на станції «Норд» вона всього 1600 метрів. Крім того, арктичні морози в цей час року можуть досягати 50 градусів, при цьому здійснювати політ доводиться без будь-яких наземних орієнтирів, а посадка проводиться в відсутність навігаційних засобів.

- Радіотехнічних коштів на « Норд» не існує, так як вони на морозі не витримують, їх треба постійно обслуговувати, а крім нас там все одно ніхто не літає, — так пояснив цю обставину командир 25 -ї бригади транспортної авіації полковник Дмитро Мимрик.

Але альтернативи нашим Ілам не існує: на станцію « Норд » паливо і вантажі можна доправити тільки повітрям, при цьому будь-які інші літаки, які данці намагалися використовувати для цієї мети, набагато менш рентабельні. Український військово -транспортний літак може перевозити до 48 тонн вантажів на відстань до 7500 кілометрів, а перегінна дальність Іл- 76МД — 10000 кілометрів.

- Цього року за Полярне коло планується доставити 600 тисяч літрів авіаційного гасу, а також нові паливні цистерни та інші вантажі, — повідомив заступник командира 25 -ї бригади з виховної роботи Сергій Снєгірьов. — Командувати екіпажем буде досвідчений льотчик — підполковник Вадим Єрошкін. Через складну військово- політичної обстановки в Україні мелітопольські льотчики до останнього не були впевнені, що зможуть виконати свої зобов’язання перед данськими партнерами. Але в підсумку питання було вирішено і «соколи» відправилися в Арктику.

До складу екіпажу традиційно увійшли як інструктори, так і молоді авіатори — льотчики, штурмани,  техніки, механіки, які будуть набиратися досвіду в складних умовах. Засоби, зароблені під час операції, Міноборони України використовує на підтримання справності літаків транспортної авіації.

Нагадаємо, що в червні 2012 року кронпринц датський Фредерік, перебуваючи з візитом в Україні, прилітав до Мелітополя, в розташування 25 -ї бригади транспортної авіації, щоб висловити захоплення майстерністю і мужністю українських авіаторів!

За повідомленням сайту Міноборони України, з військового майданчика аеропорту Бориспіль на авіаційну базу « Ольборг» Королівських ВПС Данії група українських авіаторів відбула на чолі із заступником начальника авіації Командування Повітряних Сил ЗС України полковником Олександром Кулібабою.

 

Виктор Другоруб


166

Новости партнеров