Інакомислячим в Україні загрожують насильством

Інакомислячим в Україні загрожують насильством

Загрозам насильством на Україні «піддаються всі інакодумці, навіть депутати Верховної Ради». Про це на засіданні СБ ООН заявив постпред Росії Віталій Чуркін.
«Насильницьке повалення влади протиправно, — зазначив постпред. — Такі дії неодноразово засуджувалися, в тому числі і в документах, що приймалися Радою Безпеки ООН. Замість уряду національної єдності, передбаченого угодою від 21 лютого, в Києві було створено, як висловився пан Яценюк, «уряд переможців».
Як вказав Чуркін, в цьому уряді «ряд постів, включаючи пост міністра оборони, займають представники націонал-радикальної партії «Свобода». «У резолюції, прийнятій в грудні 2012 року, Європарламент назвав погляди цієї партії расистськими, антисемітськими та ксенофобськими, які суперечать фундаментальним принципам і цінностям Євросоюзу, і закликав продемократичні партії в Раді не створювати коаліції з цією партією, — нагадав дипломат. — Куди ж тепер поділися європейські цінності? Сповідує чи їх нова влада в Києві?»
«Справжньою же опорою нової влади є ще більш радикальна організація — так званий «Правий сектор», лідер якої заявив про свої президентські амбіції, — вказав постпред РФ при ООН. — Радикали НЕ роззброїлися, як цього вимагає угода від 21 лютого, більше того, вони поповнюють свої арсенали з розграбованих ними армійських складів».
«Нова влада не зробили нічого для організації загальнонаціонального діалогу з метою проведення справжньої конституційної реформи», — підкреслив Чуркін. «Фактично київська влада самі розпилюють свою країну на дві частини», — зазначив він.

Дмитрий Майдан


131

Новости партнеров